Biznesa strukturēšana, Holdingi un Trasti

Starptautiskā uznēmējdarbības strukturēšana ir absolūti legāls biznesa organizācijas process, izmantojot dažādu jurisdikciju ekonomiskās un juridiskās priekšrocības. Klasiskais biznesa modeklis, kad fiziskā persona-dalībnieks ir treidinga kompānijas īpašnieks, nu jau ir zaudējusi savu aktualitāti. Mūsdienu biznesa vide jau labu laiku izmanto starptautiskās kompānijas – kā holdinga kompānijas vai treidinga kompānijas starpnieku lomās.

 

Biznesa strukturēšana ir nepieciešama kompānijām, kas:

  • plāno paplašināt uzņēmējdarbību ārzemēs

  • vēlas nodibināt caurslatāmu korporatīvo struktūru ārzemju investoru piesaistes nolūkos

  • vēlas slēgt darījumus, izmantojot citu valstu normatīvo bāzi (t.sk. nodokļu likmes)

 

Ārzemju kontrolējamās kompānijas var tikt izmantotas dažādiem biznesa mērķiem:

  • holding-kompānijas tiek dibinātas, lai aizsargātu aktīvus un repatriēt dividendes komfortāblajās jurisdikcijās

  • trading-kompānijas veic saimniecisko darbību, piemēram, tirdzniecībā vai ražošanā

  • iekšgrupu finansēšanas kompānijas nodrošina aizdevumu piešķiršanu

  • licencēšanas kompānijas nodrošina preču zīmju un cita intelektuālā īpašuma nodošanu lietošanā utt

 

Izvēloties pareizo holdingu struktūru, var panākt ievērojamo nodokļu sloga samazinājumu, kā arī pilnībā izslēgt nodokli uz ienākošajām/izejošajām dividendēm vai kapitāla pieauguma nodokli.

 

TRASTS. DIBINĀŠANA UN ADMINISTRĒŠANA

 

Kompānija Lex Finance piedāvā aizsargāt jūsu aktīvus un saglabāt konfidencialitāti ar juridiskā instrumenta palīdzību kā Trasts.

 

Trasts ir īpaša juridisko attiecību forma, kad Dibinātāja (Settlor) īpašums (kustamais/nekustamais) tiek nodots pārvaldē Uzticības personai jeb Uzticības pārvaldniekam (Trustee), savukārt peļņu no tā gust trešā persona – Labuma guvējs (Beneficiary). Par Trasta objektu var kļūt kustamais īpašums, nekustamais īpašums, akcijas, kapitāldaļas, patenti, jebkurš intelektuālais īpašums un pārējie aktīvi. Nenoliedzama Trasta priekšrocība saistīta ar to, ka jebkurus aktīvius kas nonāk uzticības pārvaldē, nav iespējams piedzīt vai atņemt.

Kompānija Lex Finance izstrādās efektīvu biznesa-struktūru tiešu Jūsu vajadzībām, palīdzēs piereģistrēt kompānijas un atvert bankas kontus, lai Jūsu biznesa ideja pēc iespējas ātrāk sāktu dot rezultātus.

Pasūtiet konsultāciju, rakstot uz info@lexfinance.lv vai zvanot uz +371 29 51 52 51